
W jakim wieku można robić stymulatory tkankowe?
Czasem młoda dziewczyna przychodzi do mojego gabinetu i „coś by chciała, ale nie wie co”. Idąc do dobrego gabinetu medycyny estetycznej w Krakowie, liczy że dostanie coś idealnie dopasowanego do jej potrzeb.
Czasem kobiety zastanawiają się, czy nie są za młode na biostymulator. Boją się, że efekt będzie “zbyt mocny”. Zamiast szukać pomocy w sieci, warto zapytać lekarza. Dzięki temu porada będzie idealnie dopasowana do Ciebie.
Niektórzy twierdzą, że biostymulatory są dobre dla dojrzałych kobiet.
Czasem jest wręcz na odwrót.
Co jakiś czas przychodzą do mnie młode, wysportowane dziewczyny – trenerki fitness, żyjące ze sportu. Żeby idealnie wyrzeźbić ciało, przeskakują co jakiś czas między masą, a redukcją.
Taki trening rozwija mięśnie, ale przy okazji rozciąga skórę. Po kilku latach takiego stylu życia widzą skórę na policzkach i przy owalu twarzy.
Ciężki trening to nie jedyny powód, kiedy warto postawić na biostymulator tkankowy. Ciąża, choroba, ciężki okres w życiu – każda z tych sytuacji sprawia, że warto postawić na pomoc dobrego lekarza medycyny estetycznej.

Jak dobrać stymulator do wieku?
Dla młodych pacjentek często wybieram biostymulatory, które mają w składzie:
Mniej usieciowany kwas hialuronowy – o ile usieciowany kwas działa jak “wypełniacz”, ten pełni rolę “nawilżacza”. Odżywia skórę od środka, sprawiając, że staje się ona bardziej elastyczna, jędrna i zdrowo wygląda.
Aminokwasy – to podstawowe “budulce” skóry. Stosowane w biostymulatorach utrzymują skórę młodą i sprężystą. Stosowane pod oczami zmniejszają cienie i zmarszczki. To sprawia, że wyglądasz na bardziej wypoczętą.
Peptydy – to małe białka, które wysyłają skórze sygnał do produkcji kolagenu. Dzięki peptydom skóra staje się bardziej napięta i wygląda młodziej.
Stymulatory które podaję młodszym paniom są słabsze i trzeba je częściej powtarzać. Dzięki temu unikamy efektu “napompowania”, a skóra nie jest za mocno “ściągnięta” – tak jak w przykładzie z rozciąganą koszulką.
Oprócz typowej stymulacji skóry jest pewna grupa preparatów, które uwielbiam. To biostymulatory pod oczy. Dzięki nim skóra pod oczami jest jaśniejsza, a do tego pozwala na pozbycie się efektu opuchniętych oczu. W połączeniu ze specjalnymi igłami, zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, a po kilku godzinach nie ma siniaków ani bąbli.

Czy wypełnianie doliny łez jest bezpieczne?
Wypełnianie doliny łez jest zabiegiem, który warto rozważyć, jeśli okolica pod oczami wygląda

Dlaczego botoks szybko puszcza?
Dlaczego botoks szybko puszcza? To pytanie zadaje sobie wiele pacjentek, zawiedzionych, że efekt to

Jaki masaż na ból pleców?
Masaż na ból pleców to skuteczny sposób na ulgę po całym dniu spędzonym w pracy, kiedy Twoje
Post a comment