fbpx

follow us:

Jak zacząć stosować retinol – 5 prostych kroków

Jak zacząć stosować retinol - 5 prostych kroków

Jak zacząć stosować retinol – 5 prostych kroków

Od jakiegoś czasu coraz częściej można spotkać reklamy z produktami z retinolem. Maseczki, kremy, serum – być może sama ostatnio widziałaś taką ofertę. Może przez chwilę zastanawiałaś się, czy skorzystać z tej oferty. Problem w tym, że kolejną Twoją myślą mogło być:

 

“Nie wiem który wybrać. A co jeśli kupię zły? Użyję go trzy razy i rzucę na dno szuflady”. 

 

Jest kilka sposobów, dzięki którym sprawisz, że wybierzesz krem idealnie dopasowany do twoich potrzeb. 

 

W tym artykule pokażę Ci pięć kroków, dzięki którym postawisz na właściwy produkt. 

Numer 5 to pewniak 😉 

Krok 1. - Niskie stężenie

Jeśli nigdy wcześniej nie stosowałaś retinolu, zacznij od niskiego stężenia. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko podrażnień. Produkty zawierające od 0.01% do 0.03% retinolu są najlepsze na start.

 Pozwalają skórze przyzwyczaić się do nowego bodźca. Zmniejszają ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak przesuszenie czy zaczerwienienie skóry.

Krok 2. - Formuła produktu

Retinol jest dostępny w kremach, serum i emulsjach. Jeśli Twoja skóra jest bardziej sucha, możesz zdecydować się na krem, który dodatkowo nawilży skórę. 

Dla skóry tłustej i mieszanej, lepszym wyborem może być lekkie serum. Szybko się wchłania i nie pozostawia denerwującego, lepkiego wrażenia. 

 

Zabieg bankietowy
Jeśli nie wiesz od czego zacząć, postaw na retinol o niższym stężeniu

Krok 3. - Stosuj retinol wieczorem

Retinol najlepiej jest stosować wieczorem. To dlatego, że traci swoje właściwości przeciwstarzeniowe i regeneracyjne pod wpływem mocnego słońca

 

Retinol może sprawić, że skóra staje się cieńsza i bardziej wrażliwa na promieniowanie UV. To sprawia, że jest bardziej podatna na oparzenia i uszkodzenia skóry. Pamiętaj, żeby stosować krem z filtrem w ciągu dnia podczas kuracji retinolem.

Krok 4. - Zwróć uwagę na reakcję swojej skóry

Uważnie obserwuj, jak Twoja skóra reaguje na nowy kosmetyk. Chociaż przy niskim stężeniu retinolu ryzyko podrażnień jest mniejsze, każda skóra jest inna i może inaczej reagować. 

Jeśli zauważysz zaczerwienienie, suchość lub delikatne łuszczenie się skóry, może to być normalna reakcja na początku stosowania retinolu. W takim przypadku, możesz spróbować używać produktu rzadziej, np. co drugi dzień, zamiast codziennie, aby dać swojej skórze czas.

Krok 5. - Konsultacja z dobrym kosmetologiem

Jeśli nie wiesz jaki produkt wybrać, a nie chcesz eksperymentować na własnej skórze, warto zasięgnąć rady dobrego kosmetologa. Specjalistka może ocenić stan Twojej skóry, doradzić najbardziej odpowiednie stężenie i formułę produktu, a także pomóc ustalić optymalny plan pielęgnacji. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko podrażnienia, a korzystanie z retinolu przyniesie najlepsze możliwe efekty. 

Co więcej, w profesjonalnych gabinetach stosujemy pochodną retinolu. Specjalna formuła TGF β2 daje taki sam efekt co retinol, ale zmniejsza ryzyko podrażnienia.

Post a comment