Fizjoterapia Kraków
Czy codzienne obowiązki sprawiają, że Twoje mięśnie są napięte i obolałe? Czasami ciało wysyła sygnały że coś jest nie tak na długo przed poważną kontuzją. Oto kilka znaków, wskazujących na to, że warto odwiedzić fizjoterapeutę:
- Czujesz się ciągle zmęczona, chociaż starasz się regularnie wysypiać i dbać o siebie.
- Podczas treningu ciężko Ci wykonać niektóre ruchy. Czujesz blokadę przy prostowaniu rąk do góry albo skłonie do podłogi.
- Rano budzisz się z obolałą szczęką. Nawet jeśli w ciągu dnia trochę przechodzi, to po całym dniu spotkań ból znowu wraca.
- Czujesz że ostatnio na siłowni trochę przesadziłaś i od tamtej pory chodzisz nieco obolała.
- Brakuje Ci odpoczynku i rozluźnienia, masz ochotę wyłączyć telefon i mieć chwilę tylko dla siebie
Myślisz sobie – “to nic takiego”. Wystarczy krótki urlop, chwilę się poruszasz i wszystko wróci do normy. Ale co jeśli do urlopu jeszcze daleko, a Twój typowy zestaw ćwiczeń nie pomaga?
Może warto przyjść na masaż?
Masaż całego ciała
Kiedy przyjdziesz na wizytę po raz pierwszy, to prawdopodobnie masażystka zaproponuje Ci jeden z tych trzech, najpopularniejszych masaży:
Masaż tkanek głębokich
To masaż polecany, gdy dokucza Ci konkretny ból. Na przykład bolą Cię plecy i szyja od długiego siedzenia, albo jesteś obolała po treningu.
Poczujesz mocniejszy i bardziej skupiony nacisk, który dotrze do głębszych warstw mięśni.
Masaż klasyczny
Masaż klasyczny to dobry wybór, jeśli czujesz się ogólnie zmęczona i obolała. Niby nic konkretnego Cię nie boli, ale masz wrażenie, że twoje mięśnie są nieco "zastałe".
Możesz poczuć, lekkie i rytmiczne ruchy, które mają przywrócić Twoim mięśniom witalność i energię.
Masaż relaksacyjny
To masaż dla osób szukających relaksu i odstresowania. Tu nie ma miejsca na mocne i silne ruchy.
Zamiast tego, delikatne, płynne techniki masażu pomogą ukoić ciało i umysł, pomagając odzyskać wewnętrzną harmonię i spokój.
Masaż kobido
Kobido, w właściwie PhysioKobido, to zabieg, podczas których pracujemy nad całym ciałem, żeby efekty było widać na twarzy. Najpierw uwalniamy napięcia z reszty ciała. Dopiero później rozluźniamy mięśnie twarzy, stymulując skórę do regeneracji i pozbywając się obrzęków. PhysioKobido to kompleksowa terapia, która odmładza zarówno ciało, jak i ducha, pozostawiając uczucie głębokiego relaksu i odnowy.
Masaż transbukalny - gdy masz dosyć zgrzytania zębami
Czy wiesz że aż 60% osób cierpi na bruksizm? Być może budzisz się rano z obolałą szczęką, albo po długim spotkaniu ze znajomymi masz wrażenie, że Twoja twarz jest zmęczona. Jeśli tak, to możliwe że i Ciebie dotyczy ta choroba.
Istnieje wiele sposobów żeby rozluźnić obolałą szczękę. Jednym z nich jest masaż transbukalny. Terapeuta używa wtedy rękawiczek i pracuje na mięśniach znajdujących się wewnątrz ust pacjenta. Dzięki temu możemy dotrzeć do głęboko położonych tkanek.
Masaż ten jest dosyć bolesny – musi taki być, żeby rozmasować bardzo mocno spięte żwacze. To także dobry sposób na uzupełnienie innych metod, jak botoks na żwacze albo leczenie stomatologiczne.
Masaż ciepłym woskiem
To najbardziej relaksujący masaż jaki mamy w naszym gabinecie. Ciepły wosk delikatnie otula ciało, przynosząc ulgę i odprężenie.
Specjalne świece sojowe których używamy są nie tylko naturalne, ale też bogate w składniki odżywcze intensywnie nawilżające skórę.
Delikatne i zmysłowe ruchy terapeutki wcierają w twoją skórę pachnące olejki. Po wizycie nie musisz spłukiwać olejków z siebie. Zamiast tego pozwól im działać przez kolejne kilka godzin, żeby skóra stała się bardziej gładka i miękka.
Masaż bańką chińską
To masaż dla kobiet, które chcą walczyć z cellulitem bez inwazyjnych zabiegów. Podczas zabiegu podciśnienie zasysa skórę do wewnątrz banki. Następnie mocnymi, intensywnymi ruchami przesuwamy bańkę po ciele. W ten sposób masaż bańką chińską stymuluje krążenie krwi i limfy, pomaga rozbijać tkankę tłuszczową oraz zmniejszać widoczność cellulitu. Dzięki poprawie przepływu krwi skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, co pomaga usunąć „pomarańczową skórkę”.