fbpx

follow us:

Leczenie bruksizmu

Leczenie bruksizmu Kraków

Leczenie bruksizmu to coś, z czym spotykam się na każdym kroku. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam o nim na studiach, nie sądziłam, że jest to tak powszechny problem. Z czasem odkryłam, że dotyczy on wielu moich pacjentek, znajomych, a nawet mojego męża.

Odkąd pamiętam, narzekał na ból szczęki. „Strzelanie” w stawie, ból mięśni, mimowolne zaciskanie zębów. Od protetyka dostał szynę relaksacyjną. Zaczął korzystać z pomocy fizjoterapeuty, a nawet założył aparat, żeby naprawić wadliwy zgryz.

Podczas studiów dowiedziałam się, że jednym ze sposobów radzenia sobie z bruksizmem jest podanie toksyny botulinowej w żwacze. Oczywiście natychmiast wypróbowałam go na moim mężu. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Już po kilku dniach, kiedy toksyna botulinowa zaczęła działać, poczuł wyraźną ulgę.

Dlaczego leczenie bruksizmu jest istotne?

Bruksizm polega na nieświadomym zaciskaniu, a nawet zgrzytaniu zębami. Dzieje się to także w nocy, kiedy nie mamy nad tym kontroli. Czujesz ból głowy, szyi, szum w uszach, uczucie zmęczonej, obolałej szczęki? To wszystko objawy, które powinny Cię zaniepokoić. Nieleczony bruksizm może prowadzić nie tylko do przerostu mięśni żwacza, ale także do ścierania i wypadania zębów.

Jak działa toksyna botulinowa podana w żwacze?

Dokładnie tak samo, jak podana na lwią zmarszczkę, czoło czy kurze łapki!  Toksyna botulinowa to neurotoksyna, która osłabia mięsień. Rozluźniony sprawia, że pacjent nie zaciska tak mocno zębów. Efektem jest nie tylko poczucie ulgi i rozluźnienia szczęki. Dzięki temu, że żwacz nie jest tak napięty, możesz zauważyć nawet złagodzenie rysów twarzy!

Przychodząc do mnie na konsultację wiedz, że kompleksowo podejdę do Twojego problemu. Ponieważ jestem stomatologiem, nie tylko ocenię, czy podanie toksyny botulinowej jest wskazane. Jeśli zauważę, że Twój problem jest bardziej złożony, doradzę odpowiednie leczenie stomatologiczne. Dzięki temu przychodząc do mnie możesz mieć pewność, że nie tylko złagodzę efekty bruksizmu, ale też zrobię wszystko, żeby wyleczyć jego przyczynę. Dlatego bruksizm Kraków to już nie problem.

Umów się na pierwszą wizytę i zrób sobie wakacje od bólu! 

Jaka jest cena zabiegu?

Koszt zabiegu to 1250 zł.

 

W moim gabinecie toksyna botulinowa Kraków jest stosowany nie tylko do leczenia bruksizmu. Sprawdź moją ofertę i przekonaj się, jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna Kraków. Przygotowałam dla Ciebie m.in.:

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram