fbpx

follow us:

Biostymulatory

Stymulatory tkankowe Kraków

Pacjentki często przeczesują sieć szukając haseł takich jak “ujędrnianie skóry Kraków” czy “lifting Kraków”, ponieważ interesuje je usuwanie zmarszczek Kraków. Biostymulatory są jednym z popularnych rozwiązań w medycynie estetycznej. Ich celem jest poprawa wyglądu skóry i jej napięcia. Na rynku z każdym rokiem dostępnych jest coraz więcej biostymulatorów, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie dobrać preparat do potrzeb pacjentki. W ostatnich latach popularność biostymulatorów znacznie wzrosła. Są one kompromisem między bolesnymi, ale dającymi silne efekty operacjami, a stosowaniem kremów i innych nieinwazyjnych zabiegów. Niemniej jednak, jak każdy zabieg medyczny, biostymulatory mają swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Biostymulatory Kraków — zalety

Bezpieczeństwo

Biostymulatory są uważane za bezpieczne, ponieważ są wykonane z naturalnych składników, takich jak hydroksyapatyt wapnia, kwas hialuronowy lub kolagen, które są biokompatybilne z ludzkim ciałem. Dodatkowo, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, biostymulatory Kraków nie wymagają stosowania narkozy i są praktycznie bezbolesne (choć pacjentka może odczuć pewien dyskomfort podczas zabiegu). Usuwanie zmarszczek na czole Kraków i zmarszczek mimicznych Kraków przy pomocy biostymulatorów to zabiegi, na które warto zdecydować się w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Krótki czas rekonwalescencji

W przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych biostymulatory nie wymagają długiej rekonwalescencji, dzięki czemu pacjenci mogą powrócić do swoich codziennych aktywności w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Biostymulatory Kraków — Naturalne i natychmiastowe rezultaty

W zależności od stymulatora pierwsze efekty można zobaczyć, jeśli nie natychmiast, to w ciągu pierwszych kilku tygodni. Po podaniu biostymulatora jego składniki aktywują procesy naprawcze i regeneracyjne w skórze. Składniki te, takie jak kwas hialuronowy, witaminy i aminokwasy, stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co prowadzi do poprawy jędrności i elastyczności skóry. Proces ten powoduje również wzmocnienie i nawilżenie skóry, co skutkuje redukcją zmarszczek Kraków i poprawą ogólnego wyglądu skóry. Efekty zabiegu z użyciem biostymulatorów są widoczne już po kilku dniach i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Biostymulatory Kraków — ograniczenia

Ograniczone możliwości

Biostymulatory nie są w stanie rozwiązać bardziej skomplikowanych problemów związanych ze skórą, takich jak duże blizny lub poważne utraty tkanki. W niektórych przypadkach, takich jak np. całkowita likwidacja zmarszczek, bardziej skutecznymi metodami może okazać się laser frakcyjny Kraków, a być może nawet bardziej inwazyjne zabiegi chirurgiczne.

Konieczność powtarzania zabiegu

W większości przypadków zabieg powinien być wykonywany w serii. Chociaż pierwsze efekty będzie można zobaczyć już po pierwszej wizycie, to dopiero seria kilku powtórzeń w odstępie kilku tygodni da pełne rezultaty. Często są to 3-4 wizyty w ciągu kilku tygodni, po których możesz cieszyć się efektem ujędrniania skóry czy wygładzenia zmarszczek nawet do 12 miesięcy.

Możliwe skutki uboczne

Chociaż biostymulatory są uważane za bezpieczne, to jednak czasami mogą powodować skutki uboczne, takie jak obrzęk, zaczerwienienie. Zwłaszcza w przypadku stymulatorów podawanych płytko pod skórę, przez kilka dni mogą być widoczne charakterystyczne bąble, przypominające ugryzienie komara.

Wybierz dobry gabinet medycyny estetycznej Kraków!

Nie wszystkie biostymulatory są takie same i różnią się składem i jakością. Ważne, aby wybrać sprawdzonego i renomowanego producenta i wykonać zabieg w wykwalifikowanym gabinecie medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna Kraków —  u nas skorzystasz nie tylko z biostymulatorów tkankowych. Oferta obejmuje:

 
Ejal40

600

Profhilo

1300

Revok50

700

Pluyral Silk

1100

Sunekos 1200

750

Sunekos 200 (3ml)

600

Sunekos Cell

1500