fbpx

follow us:

Co musisz wiedzieć o peelingach chemicznych? 

Co musisz wiedzieć o peelingach chemicznych?

Co musisz wiedzieć o peelingach chemicznych? 

Peelingi chemiczne, znane również jako peelingi kwasowe, odgrywają kluczową rolę w nowoczesnej kosmetologii. Te zabiegi są niezastąpione w walce o zdrowy i młodzieńczy wygląd skóry, a ich popularność wynika z efektywności i szerokiego zakresu działania. W zależności od potrzeb, peelingi chemiczne mogą być stosowane w różnych koncentracjach, dostosowanych do indywidualnych wymagań skóry.

Jakie są najczęściej stosowane kwasy?

Podczas peelingu chemicznego, kosmetolog używa różnych kwasów. Delikatnie złuszcza nim martwe komórki naskórka, i w ten sposób pobudza skórę do regeneracji i odnowy. 

Najczęściej stosowane kwasy to między innymi: 

 

Kwas mlekowy – ten kwas jest naturalnym i łagodniejszym wyborem, idealnym dla osób z wrażliwą skórą. Jego działanie nawilżające i rozjaśniające sprawia, że skóra staje się gładka, miękka i odświeżona.

 

Kwas azelainowy – Jeśli kiedykolwiek leczyłaś trądzik, być może słyszałaś już o tym kwasie. Jest efektywny w leczeniu trądziku i przebarwień. Mimo to, uważany jest za kwas o łagodnym działaniu, ze względu na jego właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

 

Kwas glikolowy – Ten kwas alfa-hydroksylowy (AHA) jest wyjątkowy ze względu na małe cząsteczki, które łatwo przenikają głębiej w skórę. Skutecznie pomaga usuwać drobne linie, zmarszczki i przebarwienia. Poprawia teksturę skóry, co sprawia, że jest bardziej promienna i jednolita.

 

Kwas salicylowy – Jako kwas beta-hydroksylowy (BHA), działa głębiej, czyści pory i redukuje sebum. Jest szczególnie polecany dla skór tłustych, mieszanych i trądzikowych. Pomaga w zapobieganiu powstawania zaskórników i zmniejsza stan zapalny.

 

Kwas ferulowy – Stosowany często w połączeniu z innymi kwasami, wzmacnia ich działanie. Sam w sobie jest średnio silny, ale w połączeniu z innymi składnikami, jego działanie może być bardziej intensywne.

 

Kwas trójchlorooctowy (TCA) – Jest to jeden z mocniejszych kwasów, stosowany w średnio głębokich i głębokich peelingach. Skuteczny w leczeniu głębszych zmarszczek, blizn i poważniejszych problemów skóry.

 

Peeling kwasowy Kraków
Dobry kosmetolog w naszym gabinecie w Krakowie, dobierze odpowiedni peeling kwasowy do Twojej cery. Dzięki temu peeling chemiczny nie uszkodzi Twojej skóry, ale sprawi, że będzie gładka i bez przebarwień.

Zastosowanie i efekty peelingów kwasowych

Pierwsze efekty peelingu chemicznego możesz zobaczyć niemal zaraz po zabiegu. Skóra jest gładsza, bardziej promienna i zdrowsza. Co więcej, jeśli regularnie będziesz stosować zabiegi z użyciem odpowiedniego kwasu, możesz liczyć na poprawę tekstury skóry, redukcji zmarszczek i blizn. To także skuteczny sposób na walkę z trądzikiem i przebarwieniami.

Jak często stosować peeling chemiczny?

To zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju skóry i użytego kwasu. Z reguły, lekkie peelingi chemiczne można wykonywać częściej, nawet co 2-4 tygodnie. Głębsze peelingi kwasowe z użyciem mocniejszego kwasu wymagają dłuższego odstępu czasu, zazwyczaj 4-6 tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu kwasowego?

Ważne jest, aby pamiętać o przeciwwskazaniach do peelingu chemicznego. Zabieg ten nie jest polecany osobom z aktywnymi infekcjami skórnymi, w ciąży, krótko po operacji czy z nadwrażliwością na stosowane składniki. W razie wątpliwości, najlepiej skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem.

Wybierz dobrego kosmetologa w Krakowie!

Peeling kwasowy może być skutecznym narzędziem w poprawie wyglądu i kondycji skóry, ale należy go stosować z rozwagą, uwzględniając indywidualne przeciwwskazania i stan zdrowia. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z dermatologiem lub doświadczonym kosmetologiem, aby wybrać najbezpieczniejszą i najbardziej odpowiednią metodę pielęgnacji dla swojej skóry.

Poznaj też inne zabiegi z naszej oferty, w tym zabiegi bankietowe. To bardzo przyjemny zabieg, bez żadnych igieł. Pozwala rozświetlić i nawilżyć cerę już po pierwszym zabiegu.   

Post a comment

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram