fbpx

follow us:

Laser frakcyjny Kraków

Laser frakcyjny Kraków

W moim gabinecie medycyny estetycznej w Krakowie wykorzystuję laser frakcyjny CO2. Wykonuję zabiegi z zakresu laseroterapii, które wykorzystują zjawisko ablacji laserowej. Tego typu urządzenia pozwalają na redukcję widoczności blizn i rozstępów. Lasery frakcyjne zostały stworzone żeby redukować zmarszczki i wiotkość skóry, wygładzić i poprawić jej elastyczność, a także wyrównać jej kolor.

Czym jest laser frakcyjny CO2?

Żeby zrozumieć jak działa laser frakcyjny CO2, warto odwołać się do mezoterapii. Idea działania lasera frakcyjnego jest w pewien sposób zbliżona do mezoterapii igłowej i mikroigłowej. Wykonując zabieg celowo dokonujemy uszkodzenia tkanek. W ten sposób zmuszamy skórę do naturalnej regeneracji, dzięki czemu pozwalamy jej się przebudować. W trakcie odbudowy stymulowany jest kolagen i elastyna, dzięki którym skóra staje napięta i odświeżona.

Co to znaczy "ablacyjny"?

O ile w przypadku mezoterapii dokonujemy uszkodzenia za pomocą nakłuć, o tyle laser działa w nieco inny sposób. Za pomocą fal podgrzewamy wodę w komórkach do wysokiej temperatury. Następuje zjawisko “ablacji”, czyli przejścia ciała stałego bezpośrednio w gaz. 

Głowica emituje wiązkę światła, która skierowana na skórę powoduje jej “wypalenie” w formie charakterystycznej kratki. Dzięki temu skóra ma najlepsze warunki do odbudowy. 

Lasery frakcyjne najczęściej wykorzystuje się do zabiegów takich jak:

  • usuwanie blizn, w tym tych potrądzikowych
  • resurfacing twarzy, czyli wierzchniej warstwy skóry i jej odbudowa
  • usuwanie pieprzyków, włókniaków, brodawek
  • redukcja rozstępów

Jakie ograniczenia ma laser frakcyjny CO2?

Jak w przypadku każdego urządzenia i zabiegu, laser frakcyjny ma swoje wady jak i zalety. Ze względu na charakterystykę urządzenia, nie może być on stosowany do depilacji laserowej. Ponieważ celem zabiegu jest uszkodzenia tkanki w kontrolowany sposób, potrzebuje ona czasu na regenerację. Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona, a także widać charakterystyczną kratkę. Z tego względu warto po zabiegu dać sobie kilka dni na regenerację. Oczywiście, jak w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej, istnieją przeciwwskazania takie jak ciąża, choroba nowotworowa, czy przyjmowanie niektórych leków. Z tego względu zawsze przed zabiegiem przeprowadzam szczegółowy wywiad, a w razie wątpliwości zlecę odpowiednie badania lub konsultację ze specjalistą.     

Resurfacing twarzy - 1 zabieg

700

Resurfacing twarzy - 3 zabiegi

2000

Resurfacing dłoni - 1 zabieg

550

Resurfacing twarzy i szyi - 1 zabieg

900

Resurfacing twarzy, szyi i dekoltu - 1 zabieg

1200

Usuwanie brodawek i włókniaków

50/każdy

Przy usunięciu od 1 do 9 zmian

Usuwanie brodawek i włókniaków

30

Przy usunięciu 10 zmian i więcej

Usuwanie blizn

1000

Cena za trzy blizny

Usuwanie blizn

400

Cena za pojedynczą bliznę

Usuwanie rozstępów

1200

Cena za trzy miejsca

Usuwanie rozstępów

500

Cena za pojedynczą okolicę

Resurfacing oczu - 1 zabieg

300

Peeling laserowy górnej i dolnej powieki.

Resurfacing oczu - 3 zabiegi

900

Peeling laserowy górnej i dolnej powieki. Seria trzech zabiegów w odstępie co 5-6 tygodni

Psst! Dowiedz się więcej na temat mezoterapii mikroigłowej! Sprawdź na czym polega różnica między przebudową skóry za pomocą lasera, a mikroigłami.