fbpx

follow us:

Toksyna botulinowa – wygładzanie zmarszczek Kraków

"Baby Botoks" Kraków

Czy Ty też wierzysz w ten mit na temat zmarszczek? 

Niektórym ludziom wydaje się, że pierwsze oznaki starzenia pojawiają się z dnia na dzień.

Żyjesz sobie spokojnie nieświadoma przez kilkadziesiąt lat, a nagle w dniu 40 czy 50 urodzin patrzysz w lustro i widzisz zmarszczki, które magicznie pojawiły się na czole, wokół ust czy oczu. Ale! Przecież jest magiczny “botoks”! Jedna wizyta i znów będę wyglądać jakbym miała 20 lat – prawda? 

Nie do końca.

Jak działa toksyna botulinowa?

Za chwilę opowiem Ci, w jaki sposób za pomocą toksyny botulinowej możesz widocznie wygładzić zmarszczki na kilka miesięcy, i to w ciągu jednej wizyty. Bez konieczności kilkukrotnego powtarzania zabiegu i wykonywania codziennych rytuałów.  

Najpierw jednak zacznijmy od tego, jak nie działa toksyna botulinowa. 

 

Toksyna botulinowa to nie wypełniacz – nie uzupełni już powstałych zmarszczek statycznych. 

Jak rozpoznać zmarszczki statyczne? Popatrz w lustro z naturalnym wyrazem twarzy. Te zmarszczki, które widzisz, to zmarszczki statyczne. Z nimi toksyna średnio sobie poradzi. 

Teraz patrząc w lustro zrób kilka min – zezłość się, uśmiechnij, zdziw. To zmarszczki mimiczne. Te możemy wygładzić. 

 

Toksyna botulinowa Kraków to też nie cement – raz podana nie wygładzi czoła na całe życie. Rzadko kiedy zdarza się też tak, że pacjentka chce (lub powinna) mieć zrobiony zabieg “na blachę”. Najczęściej sugeruje moim pacjentkom podanie takiej dawki, która pozwoli widocznie wygładzić zmarszczki, a przy tym nie pozbawi Cię naturalnego wyrażania emocji.         

 

Jak zatem działa wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową? Jest to neurotoksyna, która osłabia działania mięśni. Przykładowo, po podaniu jej w czoło, osłabiamy siłę znajdujących się tam mięśni i zakres ich ruchu. Efekt to czoło wygładzone i widocznie pozbawione zmarszczek. Podczas dziwienia się, ruchów mimicznych, kreski i zmarszczki nie pojawiają się tak mocno jak wcześniej. Przy regularnym stosowaniu preparatu, można skutecznie zapobiec powstawaniu nowych zmarszczek statycznych.

 

Wygładzanie zmarszczek Kraków - Jak długo utrzymują się efekty?

Przed omówieniem jaki zabieg możesz wybrać, żeby zatrzymać pojawianie się zmarszczek, musisz pamiętać o jednej rzeczy. Niektóre pacjentki o tym zapominają, albo co gorsza ignorują. Jeśli i Ty zlekceważysz to zalecenie, to może się okazać, że nie będziesz zadowolona z efektu. Co więcej, jeśli tego nie dopilnujesz, nie będziemy mogły nic z tym zrobić przez kolejne kilka miesięcy!

Zawsze po zabiegu zalecam wizytę kontrolną po około dwóch tygodniach od pierwszego spotkania. To czas kiedy możemy ocenić czy zabieg przyniósł oczekiwany efekt, lub czy konieczne będzie dodanie preparatu w jakimś miejscu. Później przed powtórzeniem podania toksyny botulinowej trzeba wstrzymać się na około 4-6 miesięcy, czyli tyle, ile utrzymują się efekty.

Jakie jeszcze są zalecenia? W dniu zabiegu unikaj intensywnych ćwiczeń. Odpuść sobie saunę, solarium, wszystko co związane z intensywnym nagrzewaniem ciała. Toksyna botulinowa nie lubi ciepła, dlatego po wyjściu z gabinetu to w dużej mierze od Ciebie zależy, jak długo utrzyma się efekt.
Profilaktycznie unikaj pochylania głowy. Choć ostatnie badania wskazują, że nie powinno mieć to wpływu na ostateczny efekt, to warto dmuchać na zimne.

"Baby botoks" - przed i po

Dla pacjentek, które przychodzą do mnie po raz pierwszy i chcą widocznie wygładzić zmarszczki, często sugeruję zabieg o nazwie “baby botoks”. “Baby botoks” kosztuje mniej, niż zabiegi z pełną dawką, a efekt widać już po dwóch tygodniach od zabiegu. To także coś co zazwyczaj polecam młodszym pacjentkom, chcącym profilaktycznie zatrzymać pierwsze oznaki starzenia i zmarszczki mimiczne.

Oczywiście, może się okazać, że “Baby botoks” nie będzie wystarczający i konieczne będzie podanie pełnej dawki. Wszystko zależy od głębokości i ilości zmarszczek oraz od preferencji dotyczących wygładzania ich podczas jednej wizyty. Ale spokojnie – indywidualny plan leczenia ustalimy w moim gabinecie, abyśmy mogły znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Ile kosztuje wygładzanie zmarszczek w Krakowie?

Bez względu na to, czy już podjęłaś decyzję, że chcesz się zapisać konkretny zabieg, czy potrzebujesz wcześniej porozmawiać z lekarzem, możesz umówić się, klikając przycisk “Zarezerwuj wizytę”. Jeśli nie wiesz, którą opcję wybrać, to po prostu znajdź opcję “Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową” i termin, który najbardziej Ci odpowiada.

Zachęcam Cię także do odwiedzenia mojego profilu na instagramie, gdzie pokazuję efekty przed i po zabiegach: 

Poznaj inne zabiegi które oferuje nasz gabinet medycyny estetycznej i kosmetologii w Krakowie:

Konsultacja

250

Pierwsza wizyta podczas której ustalimy, w czym leży Twój problem oraz przedstawię plan leczenia. Konsultacja w połączeniu z zabiegiem wliczona w cenę.

Wygładzanie zmarszczek na czole

500

Wygładzanie zmarszczek wokół oczu

500

Wygładzanie lwiej zmarszczki

500

Toksyna botulinowa - 2 okolice

900

Toksyna botulinowa - 3 okolice

1400

"Baby botoks" - 1 okolica

300

Zniwelowanie zmarszczek przy użyciu małych ilości toksyny botulinowej.

"Baby botoks" - 2 okolice

550

"Baby botoks" - 3 okolice

750

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową - 3 okolice

1400

Leczenie bruksizmu

1500

Leczenie nadpotliwości dłoni, stóp lub pach

1800

Redukcja uśmiechu dziąsłowego

500

Uniesienie brwi toksyną botulinową

250

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram