fbpx

follow us:

Mezoterapia mikroigłowa Kraków

Mezoterapia mikroigłowa Kraków

Jeśli martwią Cię zaczerwienienia na twarzy i widoczne pory, chciałabyś mieć cerę w lepszej kondycji, z jasnym, równomiernie rozjaśnionym kolorem, to dlaczego nie weźmiesz przykładu z delfina?

Co sprawia, że skóra delfinów jest idealnie gładka i obłędnie miękka w dotyku? To fakt, że zrzucają swój naskórek nawet co dwie godziny, a nowe komórki zastępują stare aż do dziewięciu razy szybciej niż u ludzi. 

 

Wiele zabiegów medycyny estetycznej wykorzystuje właściwości skóry do regeneracji. Część z nich oferuję także w moim gabinecie. Uszkadzając ją w kontrolowany sposób, co wymusza na skórze złuszczenie naskórka. Dzięki temu pobudzamy produkcję kolagenu i elastyny, dwóch kluczowych białek odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność skóry.

 

W ciągu następnych kilku minut opowiem Ci, dlaczego jednym z moich najpopularniejszych zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa. Omówię, jakich efektów możesz się spodziewać i dlaczego ten rodzaj mezoterapii może być lepszy od innych, czasem nawet bardziej efektywnych sposobów na uzyskanie młodego wyglądu skóry.

 

Jak działa mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to nowy standard w medycynie estetycznej. Moim zdaniem wręcz zostawiła w tyle klasyczną mezoterapię. Zamiast ręcznie wykonywać kilka lub kilkanaście ukłuć, wtłaczając koktajl witaminowy pod skórę, możemy zrobić to samo, tylko bardziej efektywnie.

 

Specjalne urządzenie pozwala wykonać nawet do miliona mikronakłuć podczas jednej wizyty. Oczywiście, wcześniej nakładam krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Taka terapia sprawia, że podrażniona skóra zmuszona jest do regeneracji i złuszczenia. Dodatkowo po zabiegu na skórę nakładam preparat zawierający witaminy, aminokwasy i kwas hialuronowy, które poprzez powstałe w skórze kanaliki działają bezpośrednio wewnątrz skóry.

   

Jak działa laser frakcyjny ablacyjny? Promień lasera podgrzewa cząsteczki wody, które znajdują się w skórze, tworząc niewielkie oparzenia. Powstała w ten sposób charakterystyczna kratka zostaje na ciele przez kilka dni, nawet do około dwóch tygodni. To czas, kiedy “oparzenie” będzie się goić. Zmuszając w ten sposób skórę do regeneracji, możemy znacznie wyrównać kolor skóry, leczyć zmarszczki, blizny albo plamy starcze.

 

Gdzie jest haczyk? 

 

Przez kilka dni, nawet do dwóch tygodni, możesz mieć na skórze drobną kratkę. Nie każdemu to odpowiada. Co więcej, laser nie lubi słońca, dlatego zazwyczaj wykonujemy go głównie od jesieni do wczesnej wiosny.

Mezoterapia mikroigłowa pozwala na odświeżenie skóry przez cały rok. Dodatkowo, powstałe po zabiegu zaczerwienienia goją się szybciej niż po laseroterapii, nawet w ciągu kilku dni. W praktyce oznacza to, że do uzyskania pełnego efektu możesz potrzebować serii od trzech do sześciu zabiegów, które można rozłożyć w czasie, co kilka tygodni.

Stosowana przeze mnie mezoterapia w Krakowie pozwala Ci zobaczyć, jaki efekt daje resurfacing skóry. Jeśli uznasz, że podoba Ci się rezultat jaki daje ten zabieg, możemy zdecydować, czy warto przejść na mocniejsze zabiegi laserowe.

Mezoterapia mikroigłowa derpamen przed i po
Pacjentki czasem zastanawiają się, jak długo będą mieć podrażnioną twarz. Tak wyglądała moja cera już na drugi dzień po mezoterapii.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Pomimo korzystnego wpływu zabiegów mezoterapii mikroigłowej na cerę, skóra możd potrzebować kilku dni na odbudowę. W tym czasie możesz zauważyć:

– równomierne zaczerwienienie

– delikatną opuchliznę

– ślady po igłach,

tak jak na załączonym zdjęciu. Z tego powodu warto żebyś przez kilka dni po wizycie odpuściła sobie intensywne treningi na siłowni, sauny, solarium czy silnego nasłonecznienia.

Kiedy decydujesz się na zabieg w moim gabinecie, zależy Ci na maksymalizacji efektów. Abyś mogła cieszyć się pełnym rezultatem, mam dla Ciebie kilka wskazówek.

Przez tydzień po zabiegu zastosuj krem przeciwsłoneczny o wysokim filtrze, najlepiej SPF 50. Skóra będzie już wystarczająco podrażniona po zabiegu, dlatego warto pozwolić jej odpocząć od słońca.

W ciągu kilku następnych dni po zabiegu używaj delikatnych kosmetyków. Twarz przemyj chłodną wodą lub łagodnym płynem micelarnym, jednak nie wcześniej niż 6 godzin po zabiegu. Po upływie około trzech dni, możesz zauważyć suchość i łuszczenie skóry. To jest pozytywny objaw – stary naskórek się złuszcza, a na jego miejsce pojawia się nowa, odświeżona skóra.

Po około tygodniu od zabiegu możesz wrócić do swojej ulubionej rutyny pielęgnacyjnej. Powinnaś zauważyć, jak poprawił się wygląd Twojej skóry.

Jeśli interesują Cię inne zabiegi z zakresu resurfacingu twarzy, przeczytaj o innych zabiegach które oferuję w moim gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii w Krakowie:

Jeden zabieg (Dermapen 4)

od 450

Jeden zabieg - twarz i szyja

od 600

Pakiet trzech zabiegów (Dermapen 4)

od 1400

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram