fbpx

follow us:

Czym różnią się od siebie peelingi?

Czym różnią się od siebie peelingi?

Wydawać by się mogło, że kosmetologia i medycyna estetyczna to całkiem nowe dziedziny, ale to nieprawda. Zaawansowane kosmetyki czy peeling stosowano już 4000 lat temu.

Kobiety w starożytnym Egipcie miały poważny problem. Żyjąc na pustyni ich skóra była narażona na palące słońce. Brud, pot, pył – to wszystko wpływało na jakość ich skóry. Metodą prób i błędów, przez setki lat Egipcjanie niesamowicie rozwinęli wiedzę, jak dbać o skórę. Część z ich wynalazków została ponownie odkryta dopiero setki lat później. Mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt i wiedzę, naukowcy mogli nie tylko powiedzieć, co działa, ale też dlaczego.

Peelingi chemiczne

Na pewno słyszałaś o kąpielach w mleku Kleopatry. Ta królowa Egiptu znana była m.in. z kąpieli w osłach mleku. Jego kwaśne właściwości, zawierającego kwas mlekowy, działały jak naturalny peeling, pozostawiając jej skórę miękką i promienną.

 

Peelingi chemiczne to zabiegi, które wykorzystują różne kwasy do złuszczania naskórka. Może to być na przykład kwas glikolowy, salicylowy, czy waśnie mlekowy. Od stężenia i rodzaju kwasu zależy, czy działa tylko na powierzchni czy głębiej. To sprawia, że można dokładnie dobrać zabieg do potrzeb pacjenta. Peelingi chemiczne są skuteczne w walce z trądzikiem, przebarwieniami, a także w odmładzaniu skóry.

Peelingi mechaniczne

Egipcjanie używali mieszanek piasku i aloesu do złuszczania skóry. Grecy i Rzymianie stosowali mieszanki zawierające pumeks, mydło i popiół wulkaniczny.

Peelingi mechaniczne, znane również jako mikrodermabrazja, polegają na fizycznym złuszczaniu naskórka przy pomocy drobnych cząsteczek abrazyjnych lub specjalistycznych urządzeń. Ta metoda jest idealna dla osób, które chcą delikatnie oczyścić skórę, usunąć martwe komórki i poprawia jej teksturę.

Dobrze dobrany peeling pozwala oczyścić i odświeżyć skórę. Wybierz go razem z dobrym kosmetologiem, żeby uniknąć podrażnień i zaczerwienień.

Peelingi enzymatyczne

Peelingi enzymatyczne to delikatne formy peelingu. Są idealne dla osób z wrażliwą skórą, które chcą uniknąć podrażnień. Peelingi enzymatyczne wykorzystują naturalne enzymy, takie jak papaina (z papai) czy bromelaina (z ananasa), do delikatnego złuszczania skóry. Rozkładają białka (keratyny) w martwych komórkach skóry, co ułatwia ich usunięcie.  

Peelingi laserowe

Peelingi laserowe to zaawansowana metoda odnowy skóry, idealna dla osób szukających intensywniejszego zabiegu. Wykorzystują energię laserową do precyzyjnego usuwania warstw naskórka. To pozwala na redukcję blizn, zmarszczek i innych defektów skórnych. 

Możemy dobrać moc lasera do potrzeb pacjentki. Dzięki temu peelingi laserowe są skuteczne w wyrównywaniu tonu skóry, zmniejszają pory i stymulują produkcji kolagenu. Wymagają one specjalistycznej wiedzy i czasu rekonwalescencji, ale oferują długotrwałe efekty i znaczącą poprawę jakości skóry.

Różnorodność peelingów pozwala na indywidualne dostosowanie zabiegu do potrzeb i stanu skóry każdego pacjenta. W naszym gabinecie medycyny estetycznej i kosmetologii oferujemy pełen zakres tych procedur, pomagając naszym pacjentom osiągnąć ich cele związane z pielęgnacją i zdrowiem skóry. Zapraszamy na konsultację, podczas której dobierzemy najlepszą metodę peelingu, odpowiadającą Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Post a comment

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram