fbpx

follow us:

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Jak pozbyć się worków pod oczami Kraków

Jak pozbyć się worków pod oczami?

Wyobraź sobie starszą osobę. Gdybyś miała powiedzieć, co sprawia, że ktoś wygląda starzej, pewnie powiesz coś w stylu:

  • zmarszczki
  • obwisłe “chomiki” pod policzkami
  • pomarszczona skóra, która dawno straciła jędrność
  • wąskie usta

A oczy? O tym zapomina wiele osób. Większość pacjentek skupia się na zmarszczkach i jakości cery. Zapomina przy tym o oczach.

Mezoterapia pod oczami - jak działa?

Amerykanie mają takie pojęcie jak “hustle culture”. Polskie, łagodniejsze tłumaczenie tego terminu o “kultura zapieprzania”.

Jeśli jesteś kobietą, to masz dodatkowo przechlapane.  

 

Co jakiś czas wraca temat “niewidzialnego etatu” kobiet. Nawet jeśli pracujesz zawodowo, to zwykle więcej czasu spędzasz zajmując się domem i dziećmi.

 

To sprawia, że masz mniej czasu na odpoczynek. Spędzasz dużo czasu przed ekranem komputera czy telefonu. Nie zawsze pamiętasz o odpowiednim nawodnieniu. Czasem zdarza Ci się zjeść jakiś fast-food w biegu. 

 

Efekty możesz zobaczyć w lustrze, podczas codziennej pielęgnacji. 

 

Być może worki pod oczami irytują Cię za każdym razem, gdy tylko je widzisz. Mimo to wiele osób ignoruje je. 

 Pojadę na urlop, wyśpię się i wszystko wróci do normy

No niestety, to tak nie działa. 

 

Tydzień wakacji nie sprawi, że miesiące stresów i zmęczenia pójdą w niepamięć. Z resztą, jeśli masz dzieci, to wiesz jak to mówią: 

 

Podczas wakacji z dziećmi nie odpoczywasz, tylko opiekujesz się nimi w ładniejszy miejscu. 

"Podkowy pod oczami" - co może być przyczyną?

Zdarza się, że pacjentka ma tak mocne cienie pod oczami, że przed zabiegiem zlecam dodatkowe badania. Musisz wiedzieć, że czasem problem może być poważniejszy, niż zmęczony wygląd. 

 

Worki pod oczami mogą być objawem poważnych chorób, takich jak:

  • niedoczynność i zapalenie tarczycy
  • anemia 
  • nadciśnienie
  • choroby nerek

Nawet jeśli wszystkie badania wyjdą dobrze, to nadal możesz chcieć się pozbyć cieni pod oczami. Dlatego chcę pokazać Ci kilka sposobów, jak to zrobić. Dodatkowo zdradzę Ci, jaki jest mój sposób na przywrócenie oczom młodego, świeżego wyglądu.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Ostatnio w jednym z wywiadów znany piłkarz, Erling Haaland, opowiedział jak dba o swoją rutynę przed snem. Zawsze kładzie się spać przed 22:00. Wyłącza wszystkie urządzenia, żeby nic nie zaburzyło jego snu. Co więcej, na kilka godzin przed snem nosi pomarańczowe okulary, blokujące niebieskie światło ekranów. 

 

Być może nie masz czasu i siły dbać o rutynę tak jak zawodowy sportowiec. Nic dziwnego. To nie znaczy, że masz całkiem odpuścić. 

 

Kluczem do pozbycia się worków z pod oczu jest dobre nawilżenie i odżywienie skóry

 

Znaną metodą są plastry z ogórka. Położone na oczach nawilżają i usuwają obrzęki. 

 

Inny sposób to chłodne okłady lub masaż kostką lodu. Zimno sprawia, że naczynia krwionośne się obkurczają, a krew szybciej krąży. 

Plastry z ogórka pomogą chwilowo nawilżyć okolicę oka. Jeśli jednak chcesz na prawdę zobaczyć efekt, warto postawić na profesjonalny zabieg.

Domowe metody mają jedną, podstawową wadę – działają tylko chwilowo.

 

Chociaż w ramach wieczornej rutyny kładę krem pod oczy, to jest to tylko dodatek. Prawdziwe odświeżenie okolicy oka daje mi mezoterapia pod oko. Ten zabieg jest tak prosty, że czasami sama robię go sobie w domu. 

 

Używając specjalnych ultra drobnych igieł podaję koktajl witaminowy od razu pod skórę. To sprawia, że cenne witaminy i substancje odżywcze docierają do głębszych warstw skóry. Dzięki temu skóra pod oczami staje się bardziej nawilżona, jędrna i promienna. Cienie, obrzęki i drobne zmarszczki stają się mniej widoczne.     

 

Dowiedz się więcej na temat mezoterapii okolicy oka:

Poznaj pełną ofertę z medycyny estetycznej:

Lub zaobserwuj nasz profil na instagramie

Post a comment