fbpx

follow us:

Mezoterapia w praktyce: igłowa czy mikroigłowa?

kosmetolog_kraków_peeling

Mezoterapia w praktyce: igłowa czy mikroigłowa?

Od jakiegoś czasu w naszym gabinecie możecie spotkać się z dwoma rodzajami mezoterapii. Oprócz klasycznej mezoterapii igłowej Kraków znajdziecie też mezoterapię mikroigłową (tzw. “dermapen Kraków”). Czy jednak wiesz, czym różnią się obie metody?  

Mezoterapia igłowa Kraków – sprawdzony klasyk

Pierwsza z nich, mezoterapia igłowa, to najbardziej tradycyjne podejście, które opiera się na iniekcji specjalnych koktajli odżywczych, witamin, minerałów i substancji aktywnych bezpośrednio w skórę za pomocą cienkich igieł. Podczas zabiegu lekarz lub kosmetolog najpierw nakłada krem znieczulający. Następnie po kilkunastu minutach ręcznie nakłuwa cerę w odpowiednich punktach.  Dzięki temu zabiegowi możemy zadbać o odżywienie, nawilżenie i odbudowę skóry, a także walczyć z trądzikiem, rozstępami czy cellulitem. Choć mezoterapia igłowa jest skuteczna, warto pamiętać, że nawet pomimo wcześniejszego znieczulenia, może być nieco bolesna i wiązać się z ryzykiem powstania siniaków czy obrzęków.

Mezoterapia mikroigłowa Kraków – nowoczesność w służbie urody

Mezoterapia mikroigłowa, korzysta z zaawansowanej technologii w postaci urządzeń z mikroigłami. Jednym z częściej spotykanych urządzeń tego typu jest Dermapen (stąd też potoczna nazwa zabiegu “dermapen”), ale na rynku są też dostępne inne urządzenia do mezoterapii mikroigłowej. W trakcie zabiegu, igły delikatnie nakłuwają skórę, prowadząc do jej kontrolowanego uszkodzenia. W efekcie następuje pobudzenie procesów regeneracji skóry, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, a także lepsze wchłanianie substancji aktywnych. Także i ten zabieg wykonywany jest po znieczuleniu pacjenta. Panowie mogą kojarzyć uczucie “przejeżdżania” urządzeniem po twarzy do golenia się maszynką elektryczną 🙂 Mimo że mikroigłowa mezoterapia jest mniej bolesna niż igłowa, może wymagać większej liczby sesji, aby osiągnąć zadowalające rezultaty.

dobry kosmetolog Kraków
Bez względu na to który zabieg wybierzesz, odżywi in Twoją skórę od wewnątrz

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – którą z nich wybrać?

Jak zatem wybrać najlepszą metodę dla siebie? Ostateczny wybór powinien zależeć od Waszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tolerancji na dyskomfort związany z zabiegiem. Najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem przed podjęciem decyzji o wyborze zabiegu. Dobry specjalista będzie w stanie ocenić stan Waszej skóry, zasugerować najbardziej odpowiednią metodę i dostosować program zabiegowy do Waszych potrzeb.

Więcej informacji na temat tych zabiegów znajdziesz na naszej stronie internetowej:

 

Post a comment

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram