
Mezoterapia w praktyce: igłowa czy mikroigłowa?
Od jakiegoś czasu w naszym gabinecie możecie spotkać się z dwoma rodzajami mezoterapii. Oprócz klasycznej mezoterapii igłowej Kraków znajdziecie też mezoterapię mikroigłową (tzw. “dermapen Kraków”). Czy jednak wiesz, czym różnią się obie metody?
Mezoterapia igłowa Kraków – sprawdzony klasyk
Pierwsza z nich, mezoterapia igłowa, to najbardziej tradycyjne podejście, które opiera się na iniekcji specjalnych koktajli odżywczych, witamin, minerałów i substancji aktywnych bezpośrednio w skórę za pomocą cienkich igieł. Podczas zabiegu lekarz lub kosmetolog najpierw nakłada krem znieczulający. Następnie po kilkunastu minutach ręcznie nakłuwa cerę w odpowiednich punktach. Dzięki temu zabiegowi możemy zadbać o odżywienie, nawilżenie i odbudowę skóry, a także walczyć z trądzikiem, rozstępami czy cellulitem. Choć mezoterapia igłowa jest skuteczna, warto pamiętać, że nawet pomimo wcześniejszego znieczulenia, może być nieco bolesna i wiązać się z ryzykiem powstania siniaków czy obrzęków.
Mezoterapia mikroigłowa Kraków – nowoczesność w służbie urody
Mezoterapia mikroigłowa, korzysta z zaawansowanej technologii w postaci urządzeń z mikroigłami. Jednym z częściej spotykanych urządzeń tego typu jest Dermapen (stąd też potoczna nazwa zabiegu “dermapen”), ale na rynku są też dostępne inne urządzenia do mezoterapii mikroigłowej. W trakcie zabiegu, igły delikatnie nakłuwają skórę, prowadząc do jej kontrolowanego uszkodzenia. W efekcie następuje pobudzenie procesów regeneracji skóry, zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, a także lepsze wchłanianie substancji aktywnych. Także i ten zabieg wykonywany jest po znieczuleniu pacjenta. Panowie mogą kojarzyć uczucie “przejeżdżania” urządzeniem po twarzy do golenia się maszynką elektryczną 🙂 Mimo że mikroigłowa mezoterapia jest mniej bolesna niż igłowa, może wymagać większej liczby sesji, aby osiągnąć zadowalające rezultaty.

Mezoterapia igłowa czy mikroigłowa – którą z nich wybrać?
Jak zatem wybrać najlepszą metodę dla siebie? Ostateczny wybór powinien zależeć od Waszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i tolerancji na dyskomfort związany z zabiegiem. Najważniejsze jest, aby skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem przed podjęciem decyzji o wyborze zabiegu. Dobry specjalista będzie w stanie ocenić stan Waszej skóry, zasugerować najbardziej odpowiednią metodę i dostosować program zabiegowy do Waszych potrzeb.
Więcej informacji na temat tych zabiegów znajdziesz na naszej stronie internetowej:

5 Domowych sposobów na worki i cienie pod oczami
Worki pod oczami, nieestetyczne cienie, opuchlizna… Brzmi znajomo? Te problemy potrafią doda

Worki pod oczami – dlaczego powstają i jak się ich pozbyć?
„Worki pod oczami” – już sama ich nazwa brzmi ciężko, a ich obecność potrafi skut

Laser na trądzik różowaty
Czy Twoja twarz często płonie nieustępującym, trudnym do zatuszowania rumieńcem? Czy zauważasz
Post a comment