fbpx

follow us:

Jak sprytnie usunąć zmarszczki?  

Jak sprytnie usunąć zmarszczki?  

Ile rzeczy w ciągu Twojego dnia robi się samo? Wstajesz rano. Ekspres sam mieli kawę jednym przyciskiem i robi pyszną, aromatyczną kawę. Zmywarka sama umyła naczynia z kolacji, a robot sprzątający sam, jednym kliknięciem, odkurza podłogę. Nie musisz martwić się o rachunki, bo coraz częściej płacą się automatycznie. Być może nawet jadąc do pracy nie musisz już ręcznie zmieniać biegów, bo automat robi to za Ciebie.

Teraz pomyśl, jak wygląda Twoja pielęgnacja skóry? Wiele kobiet najpierw same, na własną rękę, szuka informacji w internecie, jak zadbać o swoją cerę. Później sama musisz wybrać kosmetyk, który, jak Ci się wydaje, może być odpowiedni. I pamiętaj, żeby regularnie go stosować!

Jak często na koniec okazuje się, że pielęgnacja nie dała takiego efektu, jak chciałaś, i musisz zaczynać wszystko od nowa? Czy nie jest to frustrujące?

 

Jest taki jeden sposób, który pozwala zatrzymać, a przynajmniej spowolnić powstawanie zmarszczek. Nie musisz stosować go kilka razy dziennie, żeby zadziałał, wystarczy zastosować go raz, a możesz zapomnieć o zmarszczkach na kilka miesięcy. Wszystko dzieje się samo, a Ty nie musisz o niczym myśleć. Brzmi ciekawie?

Jak powstają zmarszczki?

Mówi się, że kropla drąży skałę. I coś w tym jest – majestatyczne fiordy czy wielkie kaniony nie powstałyby, gdyby nie miliony lat działania wody. Ale co to ma wspólnego ze zmarszczkami?

 

Jeśli popatrzysz w lustro i będziesz się uśmiechać, zezłościsz albo zdziwić, to zobaczysz zmarszczki mimiczne. Zauważ, że kiedy masz neutralny wyraz twarzy, przestają być widoczne. Musisz jednak wiedzieć, że każda emocja, którą wyrażasz, jest jak ta kropla dla dla skały. Jeśli będziesz marszczyć czoło codziennie przez kilkadziesiąt lat, będą one widoczne nawet przy rozluźnionej twarzy. Powstaną zmarszczki statyczne.

Lwia zmarszczka - przykład usuwania zmarszczek, zdjęcie przed
Przykład lwiej zmarszczki - pojawia się ona podczas wyrażania złości. Obecnie medycyna estetyczna oferuje wiele metod usuwania zmarszczek.

Czy szukasz informacji, jak można pozbyć się już powstałych zmarszczek, a przynajmniej zahamować powstawanie nowych? Może nawet sprawdziłaś już kilka kremów przeciwzmarszczkowych. Taka forma pielęgnacji może dać niezłe efekty, jeśli celnie wybierzesz krem odpowiedni do swoich potrzeb i będziesz go regularnie stosować. Dobry krem zatuszuje powstałe zmarszczki i nawilży skórę. Może nawet zauważysz, że skóra stała się bardziej jędrna i napięta.

 

Zanim wydasz pieniądze na drogi krem przeciwzmarszkowy, chcę zadać Ci kilka pytań. Tylko proszę, bądź ze sobą szczera.

  • Czy na pewno wiesz, jaki krem będzie dobry dla Twojej skóry? 
  • Czy nie wybierzesz czegoś, co wysuszy lub podrażni Twoją cerę? 
  • Czegoś co sprawi, że efekt będzie zbyt intensywny?
  • Czy chce Ci się regularnie stosować tego typu kremy, na przykład codziennie rano? 
  • Czy wejdzie Ci to w nawyk, czy zapomnisz o tym po kilku tygodniach?
Musisz wiedzieć, że nie musi się to tak skończyć. Możesz cieszyć się gładką cerą bez konieczności chodzenia między alejkami z kosmetykami jak saper po polu minowym.

Reguła 10% a usuwanie zmarszczek

W książce „Zostań ultrasamoukiem” autor Young Scott pisze o regule 10 procent. Polega ona na tym, że jeśli chcesz nauczyć się nowej umiejętności, na przykład szkicowania, warto na początku zarezerwować do 10 procent całkowitego czasu, który planujesz poświęcić na naukę, na rozeznanie się w temacie. Wszystko po to, żeby nie rzucać się na ślepo na pierwszy-lepszy kurs, ale też uniknąć nadmiernego doktoryzowania się nad danym tematem.

 

Innymi słowy, działaj sprytnie, nie ciężko.

 

Tak samo jest z walką ze zmarszczkami. Możesz w przypływie emocji wydać masę pieniędzy na losowe serum i kremy. Możesz też udać się do dobrego kosmetologa, który w ciągu godziny sprawdzi Twój typ skóry i zaplanuje konkretną pielęgnację. Co więcej, za pomocą nowoczesnych urządzeń może sprawić, że już po pierwszej wizycie zauważysz jak cera nabiera blasku.

 

Innym sprytnym sposobem na walkę z pierwszymi zmarszczkami jest toksyna botulinowa. Jej niewielka dawka osłabia mięsień na tyle, że zmarszczki mimiczne nie są tak widoczne. Co za tym idzie, nie tylko mniej marszczysz się teraz, ale też zapobiegasz powstawaniu zmarszczek statycznych w przyszłości.

Być może boisz się, czy po podaniu toksyny botulinowej efekt nie będzie za mocny. Z myślą o kobietach takich jak ty, przygotowałam zabieg. Pozwoli Ci skutecznie wygładzić zmarszczki, nawet w 30 minut.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działania toksyny botulinowej i tego, co jeszcze potrafi poza usuwaniem zmarszczek, kliknij w ten link: 

 

A jeśli jesteś ciekawa, jak wyglądają efekty przed i po jej zastosowaniu, sprawdź mojego instagrama. Regularnie chwalę się tam efektami moich zabiegów 🙂   

Post a comment