fbpx

follow us:

Czy znasz te sposoby, jak nawilżyć skórę w lecie?

Czy znasz te sposoby, jak nawilżyć skórę w lecie?

Twój wypoczynek na plaży często przerywają poparzenia skóry? Zawsze gdy schodzisz z plaży, to później skóra schodzi z Ciebie? Musisz wiedzieć, że niewłaściwa pielęgnacja skóry w lecie może skończyć się nie tylko popsutym urlopem. Jeśli przez długi czas będziesz narażać ciało na działanie mocnego słońca to ryzykujesz:

  • przesuszeniem skóry i uczuciem szorstkości
  • pojawieniem się plam i przebarwień, czyli tzw. plamami starczymi 
  • wcześniejszym starzeniem się skóry, powstawaniem zmarszczek, przebarwień i utraty elastyczności
  • W skrajnych przypadkach nadmierne narażenie na słońce bez ochrony zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry

Możesz zignorować ostrzeżenia, które wysyła Ci Twoja skóra. Możesz też zastosować te porady, które pomogą chronić Twoje zdrowie.  

Masz cerę numer 1, 2 czy 3?

Według Thomasa Fitzpatricka istnieje sześć typów skóry. W zależności od tego, do jakiego typu należysz, musisz odpowiednio dopasować swoją pielęgnację.

  • Skóra typu I – nigdy nie będzie opalona, zawsze będzie poparzona. Bardzo wrażliwa na promieniowanie UV. 
  • Skóra typu II – ciężko się opalić, za to łatwo poparzyć
  • Skóra typu III – Skóra stopniowo opala się na delikatny brąz, przy umiarkowanym ryzyku poparzenia. 
  • Skóra typu IV – Dobrze opala się na średnio-brązowo, może ulec niewielkiemu oparzeniu
  • Skóra typu V – Opala się do bardzo ciemnego koloru, a przy tym rzadko ulega oparzeniom
  • Skóra typu VI – Najmniej wrażliwa na promieniowanie UV, bardzo ciemna karnacja, nigdy nie ulega oparzeniom

Jaki jest Twój typ skóry?

W Polsce najczęściej spotykany typ to II i III, dlatego większość zaleceń i kosmetyków na naszym rynku jest dopasowane do tego rodzaju skóry.

Jak nawilżyć skórę w lecie?

Opieka nad skórą w lecie może być nieco trudniejsza z powodu silnego słońca i wysokich temperatur. Przede wszystkim, najważniejszym krokiem jest użycie dobrego filtra przeciwsłonecznego, który chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, główną przyczyną poparzeń słonecznych.  

+ - Czy wiesz co oznacza SPF30?

SPF na kremie to skrót od "Czynnika Ochrony Przed Słońcem". Mówi, jak dobrze krem chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVB, które powoduje poparzenia słoneczne. Na przykład, krem z filtrem oznaczony jako SPF 30 teoretycznie redukuje o 97% ilość promieniowania UVB, które dociera do skóry.

Pamiętaj też o nawilżaniu twarzy. W lecie łatwo o tym zapomnieć, ale odpowiednie nawilżenie pomaga utrzymać skórę w zdrowym stanie i zapobiega jej łuszczeniu się. W tym celu można używać kremów, które zawierają aloes, kwas hialuronowy, mocznik czy alantoinę. W przypadku aloesu, łatwo znajdziesz żele które mają bardzo wysoką zawartość aloesu, a przy tym są w przystępnej cenie.

Poza tym, warto zastosować serum z witaminami C, E lub A, które działają jako antyoksydanty i pomagają skórze zwalczać szkodliwe skutki słońca. Pamiętaj też o konieczności spożywania co najmniej 2 litrów wody dziennie, aby zapewnić odpowiednie nawodnienie skóry od wewnątrz.

Co zrobić, gdy schodzi skóra po opalaniu?

Gdy skóra zaczyna się łuszczyć, to znak, że jest mocno wysuszona. W takim przypadku ważne jest, aby intensywnie ją nawilżać i wspomóc jej naturalną regenerację. Możesz używać kremów i balsamów z aloesem, D-pantenolem czy alantoiną, które pomagają w regeneracji czerwonej, piekącej skóry.

Pij też dużo wody, bo odpowiednie nawodnienie organizmu od wewnątrz również pomaga w regeneracji skóry. I nie, zimne piwo się nie liczy 😉

Pamiętaj, aby unikać produktów z alkoholem także gdy wybierasz krem na poparzenia, inaczej mogą one dodatkowo wysuszać skórę.

Jak zadbać o cerę po wakacjach?

Być może po wakacjach zauważysz, że mimo stosowania kremów Twoja cera nadal wymaga odżywienia. Jeśli chcesz szybko zobaczyć efekt, przywrócić jej blask i zdrowy, nawilżony wygląd, możesz zdecydować się na jeden z naszych zabiegów kosmetologicznych, na przykład aquapeeling.

 

Podczas zabiegów bankietowych kosmetolog nie tylko podpowie, w jaki sposób możesz dostosować swoją pielęgnację do Twojego typu skóry. Dobrze dobrany zabieg pozwoli Ci odprężyć się i zrelaksować, a dodatkowo wyjdziesz z widocznie zdrowszą cerą.

Post a comment

„Starzenie się to stan umysłu.

Należy zachować entuzjazm i ciekawość”

Coco Chanel

kontakt@estetycznerewolucje.pl

tel.: (48) 503 722 734

Instagram